MontBlanc_Banner.jpg

Alpinizm

22 koca yıl, dile kolay.

Ülkemizin üretken dağcısı Tunç Fındık, 22 yıl önce başladığı 14 x 8000 projesini bu sene itibariyle başarı ile tamamlayarak, ülke dağcılık tarihimizdeki önemli başarılardan birisine daha imza attı.

14x 8000 projesinin ne olduğu hakkında bilgi sahibi olmayan bir dağcı/doğa sp…

Devamını Oku

Her şey 2014 senesinde sevgili Ali Değer Özbakır`ın çok değerli bulduğum bloğu olan Dağ Delisi’nde “Orası da Neresi?” isimli bir yazı paylaşması ile başladı.

Bu noktada öncelikle Dağ Delisi hakkında bir iki söz söylemek isterim. Sevgili Ali Değer Özbakır’ın bu web sitesi bugün maalesef yayında değil…

Devamını Oku

"Dünün öncü tırmanıcılarını aynı tutkuyla birleştiren kanyon, şimdilerde piknikçilerin dahi uğramadığı izbe bir yarıktan ibaretti. O, eski güzel zamanları yeniden damarlarında hissedebilmek umuduyla ipe bağlandı. Partneri, zamanın ruhuyla hayat bulmuş dünyaca bilinen bir yabancıydı. Burak Özdoğan'n…

Devamını Oku

Solo ve yapay uzun duvar tırmanışlarıyla tanınan ve bu sene Piolets d'Or özel mansiyon ödülünün de sahibi olan Silvia Vidal'in hem tırmanış hayatının bir kısmını hem de "Life is Lilac" rotasını anlattığı yazısını editörümüz Sumru Tamer sizler için çevirdi.

 …

Devamını Oku