Eiger_Banner.jpg


Aktif olarak editörlük yapmayan, güncel editör ekibine fikri destek ve tavsiye sağlayan eski editörler


Aykut Türem

Aykut Türem

Kurucu Editör

1979 senesinde Amasya’da doğdu. Dağcılık ve tırmanış ile 1999 senesinde YTÜDAK’a kayıt olduğunda tanıştı. YTÜDAK`ta eğitimini tamamladıktan sonra eğitmen olarak kulüpte aktif görev aldı. Halen de fırsat buldukça YTÜDAK bünyesinde eğitim vermektedir. 2006 yılında kurulan YDK – Yıldızlı Dağcılar Derneğinin oluşumunda yer aldı.

2001-2005 yılları arasında, outdoor training/experiential education (yaşayarak öğrenme), endüstriyel dağcılık (ipli erişim çözümleri), bungee jumping gibi alanlarda birçok sektör firmasında proje bazlı / yarı zamanlı olarak çalıştı. Ülkemizin dağlarının bir çoğunda ve Avrupa'da Mont Blanc Massif ve Dolomitler başta olmak üzere farklı bir çok bölgede tırmanışlar gerçekleştirdi.

İTÜ Makine Mühendisliği mezunu olan Aykut eğitim ve danışmanlık alanında çalışmaktadır.

İletişim: aykut.turem[at]tirmanis.org

Burak Özdoğan

Burak Özdoğan

Kurucu Editör

23 Haziran 1976, İstanbul’da doğdu. Doğa sporlarına olan merakı Lise son sınıftayken satın aldığı bir kitapla, Haldun Aydıngün’ün “Doğada Yaşam Ve Gezi Notları” adlı kitabıyla filizlendi. 1994 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Mühendisliği bölümünü kazandı ve 1996 senesinde aynı üniversitenin dağcılık kulübü YTUDAK’a kayıt oldu.

1998 senesinin 1 Mayıs günü, bugün Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresiyle tanınan dağcılık odaklı elektronik posta listesini kurdu. 1999 senesinde YTUDAK’ta ağırlıkta kaya tırmanışı olacak şekilde eğitmenliğe başladı. 2000 yılında o zamana kadar beş yıldır okulla birlikte götürdüğü iş hayatında bir değişiklik yaptı ve çalıştığı hazır giyim firmasından ayrılarak “Adrenalin Tırmanış Ve Doğa Sporları”nda kaya tırmanışı eğitmeni olarak çalışmaya ve daha sonraki yıllarda da 'dsm group' firmasına geçerek “açık hava eğitimleri” bölümününde 'yaşayarak öğrenme' metodu esas alan organizasyonlarda görev almaya başladı.

Tırmanışa olan ilgisinin yanında yazmaktan da büyük keyif alan Burak, tirmanis.org dışında Takoz ve Onbir Artı dergileri ağırlıkta olmak üzere çeşitli yayınlara öykü, makale, röportaj ve çeviri dalında kaleme aldığı metinler ile katkı sağladı. Hâlen vakit buldukça da yazmaya gayret ediyor. Yazın alanında tırmanış dışındaki konularda da arada sırada kotardığı amatör öykülere https://kalemlikek.wordpress.com adresinde yer veriyor.

Burak Özdoğan şimdilerde yazılım sektöründe çalışıyor ve Çek Cumhuriyeti’nin başkenti Prag’ta yaşıyor.

İletişim: burak.ozdogan[at]tirmanis.org

Pınar Kavak

Pınar Kavak

Kurucu Editör

Pınar Kavak, 5 Ağustos 1983’te Samsun-Alaçam’da doğdu. 1 yaşında asıl memleketi Artvin’i bir yıllığına ziyaret ettikten sonra çocukluk yıllarında Tokat’taydı. Lise eğitimini tamamladığı Trabzon’da da çok güzel bir 3 yıl geçirdi ve 2001’de Ankara’da, Bilkent Üniversitesi’nde Bilgisayar Mühendisliği eğitimine başladı.

Edebiyata ve doğaya olan merakı çocukluk yıllarına dayanmasına rağmen ilk tek sıra doğa yürüyüşünü 2002 baharında Bilkent DOST’un trekking grubuyla birlikte yaptı. 2002 güzünden itibaren aynı topluluğun dağcılık ve tırmanış eğitimlerini tamamladı. Devamında yardımcı eğitmen olarak görev aldı.

2006 baharına kadar DOST’taki ekip arkadaşlarıyla ülkemiz dağlarının bazı popüler zirvelerine klasik rotalarından çıkışlar gerçekleştirdi. 2006 güzünde yüksek lisans eğitimine İstanbul’da başlamasıyla YTÜDAK’la tanıştı. YTÜDAK’la birlikte de tırmanışlar yaptı.

Pınar, halen DOST ve YTÜDAK’tan arkadaşlarıyla birlikte tırmanmaya devam ediyor. 2006 Ağustos’undan beri bir kamu kurumunda araştırmacı olarak çalışıyor.

İletişim: pinar.kavak[at]tirmanis.org