TARİHTE BUGÜN:

 

Burak Serter geçtiğimiz hafta sonu Geyve tırmanış bölgesinde, 25 metre uzunluğunda ve VII- zorluğunda bir çatlak hattının ilk tırmanışını gerçekleştirdi. Rotanın çizimini ve tırmanışın fotoğraflarını beğeninize sunuyoruz.

Geyve, hem spor hem geleneksel tırmanış için oldukça fazla olanak sunan ve her geçen gün daha fazla tırmanıcıyı ağırlayan bir bölge.

Geçtiğimiz haftasonu biraz spor tırmanmak , biraz da geleneksel olanakları yoklamak için gittiğimiz bölgede esas kulenin sağ tarafında bulunan kulvarımsı yapının iç tarafında bulunan ve öğleden sonra sürekli gölge olan sektörde 25 metrelik aşağı yukarı VII- zorlukta, hafif negatif eğimli bir çatlağın çıkışını yaptım.

Rotanın zorluk derecesi teklif ettiğim zorluk derecesidir.

Rotada emniyet imkanı çok fazla, kaya sağlam ancak bir iki bloğa dikkat etmek lazım. Ara emniyet olarak orta ve büyük boy malzemelere ihtiyaç var. İniş için rota üzerindeki sette bulunan bilek kalınlığında ağaca 6mm yardımcı ip bıraktım. Rotanın üstü çalılık ve dikenli.

Ayrıca Geyve’ye gelenler için şu uyarıyı yapmak istiyorum; haftasonu tırmanış veya başka amaçlarla bölgeyi ziyaret eden arkadaşlar maalesef bölgeyi hoyrat kullanıyor. Lütfen tarlalara zarar vermeyelim, her türlü çöpün ve atığın geri götürülmesi konusunda hassas davranalım. Orada misafir olduğumuzu unutmayalım.

Rota ismi: Alt Ekip: Balyoz 

Uzunluk / Zorluk Derecesi: 25 m. / VII-

Burak Serter

İletişim: burak.serter [at] yahoo.com