MontBlanc_Banner.jpg

GEYİKBAYIRI'NIN KORUNMASI İÇİN DESTEK VERİN!

2000'li yılların başından günümüze kadar yüzlerce spor tırmanış rotasının açıldığı, dünyanın birçok ülkesinden farklı kültürlere sahip tırmanıcılara ev sahipliği yapan Geyikbayırı Tırmanış Bölgesinin, verilen bir "maden arama" ruhsatı ile ülkemizde artık sıradanlaşan çevre katliamlarından birine kurban gitmesinin yolu açılmış durumda.

04.12.2014 tarihinde verilen 21400418 sayılı maden arama ruhsatı ile Geyikbayırı Tırmanış Bölgesinin ana kaya bandı olan ve ilk rotaların da açıldığı, Sarkıt, Mağara, Anatolia gibi sektörleri de içine alan 67 hektarlık bir alanı kapsıyor.

Change.org da bahse konu bu ruhsatın iptailini sağlamak için düzenlenen bir imza kampanyası var.

Öncelikle tüm tırmanış ve doğa severleri bu kampanyayı imzalaya ve ondan da öte, duyurulmasına ve imza adedinin artırılmasına destek olmaya çağırıyoruz.

Bildiğiniz üzere bu gibi imza kampanyalarının başarıya ulaşabilmesinde toplanan imza sayısının fazlalığı önemli bir etken.

Lütfen imzalayalım ve imzalattıralım

https://www.change.org/SaveGeyikbayırı

Bunun dışında Geyikbayırı'nda oturan, tırmanan, çalışan, emek veren herkesin katılımı[Geyikbayırlılar] ile tek elden bilgi paylaşımını sağlamak ve olası bir bilgi kirliliğinin önüne geçmek adına sosyal medya üzerinden bir bilgilendirme sayfası hazırlandı.

Save Geyikbayırı isimli bu sayfayı aşağıdaki linkten takip edebilirisiniz.

Save_Geyikbayırı_Sayfası

21 Şubat 2015 Cumartesi günü saat 11:00 da Geyikbayırı mağara sektörün önünde bir buluşma düzenlenecek. Geyikbayırına dikkat çekmek ve destek sağlamak amacıyla düzenlenen bu buluşma ile ilgili detaylar Save Geyikbayırı sayfasında önümüzdeki günlede paylaşılacak. Destekleriniz çok önemli!

Tüm tırmanış camiasını ve doğa severleri başta doğaya karşı sorumluğumuz ve rotalarda harcanan özverili emek adına her türlü hukuki ve demokratik yolu kullanarak Geyikbayırı'na destek olmaya davet ediyoruz.

Tirmanis.org Ekibi