Brenta_Banner.jpg

Ülkemizdeki ilk Buz Tırmanış Çalıştayı 7-9 Şubat 2014 tarihleri arasında Erzurum'un Uzundere ilçesinde gerçekleştirildi. Türkiye'nin çeşitli yerlerinden, birçok deneyimli tırmanıcı bu çalıştaya katıldı!

Aykut Türem ve Sefa Börtücen'den oluşan tirmanis.org ekibi olarak biz de oradaydık.

Çalıştay esnasında kayda aldığımız görüntülerden hazırladığımız aşağıdaki kısa filmimiz gerçekleştirilen çalıştayın kısa bir özeti niteliğinde.

Aynı zamanda bölgenin buz tırmanışı adına taşıdığı değeri ve potansiyeli de bir parça gözler önüne sermekte.

Etkinlik esnasında tırmanış gerçekleştirilen şelaleler ve teknik detayları ise şu şekilde.

  • Serapin Şelalesi (25-30 m.) WI3 / WI3+
  • Abinis Şelalesi (50 m.) WI2 / WI3
  • Lucifer Şelalesi (45 m.) WI3+ / WI4
  • Sarıgelin Şelalesi (85 m.) WI4 / WI5
  • Minik Fare Şelalesi (20 m.) WI2 / WI3

Çalıştay Katılımcıları: (Alfabetik Sıra) Alattin Hanlı, Anıl Şarkoğlu, Arif Mithat Amca, Aykut Türem, Batur Kürüz, Bora Maviş, Burak Çiloğlu, Çağla Maviş, Çetin Bayram, Doğan Palut, Doğukan Çimağil, Efecan Aytemiz, Emrah Özbay, Emre Altoparlak, Esra Karadeniz, Eylem Elif Maviş, İbrahim Kopar, Kadir Başar, Muhammet Ertek, Sefa Börtücen, Serkan Ertem ve Tunç Fındık

Kamera: Sefa Börtücen 2. Kamera: Emre Altoparlak, Anıl Şarkoğlu & Aykut Türem Video Edit: Aykut Türem

tirmanis.org olarak,

Bölgedeki buz tırmanışı potansiyelini ortaya çıkması için büyük emek sarf eden ve bu çalıştayın gerçekleşmesi için büyük emek harcayan ATAK Arama Kurtarma ve Doğa Sporları Derneğine, Başkanı Çetin Bayram'a ve değerli tırmanıcı dostumuz Tunç Fındık’a gönülden teşekkür ediyoruz.

Ayrıca çalıştayın ana sponsorluğunu üstlenen Xanadu Snow White Otel Yönetim Kurulu Başkanı Can DİKMEN ve Genel Müdürü Murat Altuğ KARGI'ya

Değerli desteklerinden dolayı Erzurum Valisi Dr. Ahmet ALTIPARMAK, KUDAKA Genel Sekreteri Talha Bekir ÖZMEN, Uzundere Kaymakamı Mehmet Levent KEPÇELİ, Uzundere Belediye Başkanı M.Halis ÖZSOY'a teşekkürlerimizi sunarız.